To dział medycyny, który narodził się z potrzeb naszych czasów. W naszej klinice kosmetologii w Nowym Sączu zajmujemy się zapewnieniem wysokiej jakości życia ludzi zdrowych poprzez działanie zapobiegawcze, zorientowane w dużej mierze na profilaktykę starzenia skóry, jak również korektę szeroko pojętych defektów estetycznych o rozmaitym podłożu. Jest to możliwe dzięki właściwemu diagnozowaniu problemów, przewidywaniu oraz odpowiedniemu doborowi sposobów postępowania. Wśród metod medycyny estetycznej znajdziemy zindywidualizowanie diety, zabiegi kształtujące sylwetkę, a przede wszystkim szereg zabiegów pozwalających chronić i dbać o zdrową skórę, a także diagnozować i leczyć skórę chorą. W odróżnieniu od chirurgii plastycznej opiera się wyłącznie na pozachirurgicznych zabiegach, które nie wymagają pobytu w szpitalu i są wykonywane ambulatoryjnie.
Jako ruch naukowy Medycyna Estetyczna powstała we Francji w 1973 roku, utworzona przez francuskiego endokrynologa J.J Legranda
w Polsce - 20 lat później i rozwija się w ogromnym tempie, mając coraz więcej zwolenników, którzy mawiają „Chcę się starzeć z godnością, ale wolę jednak jak najpóźniej i ładnie”.
Aby efekty leczenia były właściwe i osiągnęły zamierzony cel konieczna jest współpraca specjalistów różnych dziedzin medycyny i specjalności jej pokrewnych np. kosmetyczek, terapeutów masażu oraz specjalistów odnowy biologicznej przy znaczącym udziale lekarzy medycyny estetycznej w zakresie diagnostyki i leczenia.

Serdecznie zapraszamy - ul. Żywiecka 44 Nowy Sącz.

Konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej i specjalistą z zakresu zabiegów laserowych: 100zł
Jeżeli zdecydują się Państwo na przeprowadzenie zabiegu w dniu konsultacji, jej cena wliczana jest w koszt danego zabiegu.