Najbardziej wszechstronny, skuteczny i bezpieczny system laserowy w Medycynie Estetycznej.

Od delikatnego resurfacingu skóry do efektywnych zabiegów odmładzających.

Wykorzystywany w naszym gabinecie w Nowym Sączu laser Fotona Er:YAG osiąga maksimum efektów przy minimalnej głębokości penetracji wiązki laserowej. Spectro SP jest idealnym narzędziem do szybkiej, zimnej ablacji. W trybie XLP (przedłużonego impulsu) zapewnia najgłębsze termalne efekty. Świetnie radzi sobie w usuwaniu blizn trądzikowych. Jest niezwykle precyzyjnym narzędziem chirurgicznym zdolnym do usuwania wszelkich zmian skórnych mikron po mikronie. Największe na świecie plamki zabiegowe, w połączeniu z łatwymi w użyciu głowicami Fotony, czynią Twoje zabiegi jeszcze szybszymi i mniej męczącymi. Program wygładzania Spectro SP zapewnia głębokie kontrolowane efekty termalne w skórze podczas zabiegów estetycznych.

Efektywna depilacja i zamykanie naczyń dla wszystkich rodzajów skóry:

Laser Nd:YAG Fotony o długich impulsach charakteryzuje się homogeniczną penetracją i niską absorpcją przez chromofory tkanki. Te dwie zalety pozwalają laserowi Nd:YAG sięgać do głębszych struktur bez uszkadzania naskórka, bez względu na typ skóry. W Mariposa Med Spa w Nowym Sączu system Spectro SP jest najczęściej wykorzystywany do efektywnego usuwania owłosienia i zabiegów naczyniowych dla wszystkich rodzajów skóry. Skaner Nd:YAG pozwala pracować szybciej i bardziej efektywnie - oszczędzając Twój cenny czas.

Głowica frakcjonująca:

Lasery erbowe Fotony korzystają z fali 2940 nm dla minimalnie ablacyjnych szybkich zabiegów, które usuwają mikroelementy uszkodzonej tkanki, czego rezultatem jest głęboki efekt termalny. Klasyczne nieablacyjne zabiegi frakcyjne pozostawiają w skórze tysiące mikroelementów składających się z gorących, martwych pozostałości leczonej tkanki. Nadmiar ciepła z tej tkanki zostaje uwięziony w skórze powodując niepotrzebny ból i dyskomfort.

Głowica frakcjonująca Fotony natychmiast usuwa gorące pozostałości tkanki ze skóry, zmniejszając ból i przyspieszając rekonwalescencję. Czyste mikrokanaliki posiadają tę samą strefę oddziaływania cieplnego jak mikrokanaliki po nieablacyjnym zabiegu frakcyjnym, lecz nie powodują obrzęku i bólu. Po zabiegu, przy pomocy frakcjonującej głowicy Fotony mikrokanaliki zamykają się i leczą o wiele szybciej, niż w przypadku klasycznych, nieablacyjnych technik frakcyjnych. Dlatego laser ten wykorzystywany jest w naszym salonie urody w Nowym Sączu.

Frakcjonowanie - FRAC3®

Nowa rewolucyjna metoda Fotony Frac3® (frakcjonowanie 3D) tworzy mikrouszkodzenia termiczne głęboko w skórze. Powstałe podrażnienia stymulują w konsekwencji kolagen oraz włókna kolagenowe. W porównaniu do metod klasycznego frakcjonowania ablacyjnego i nieablacyjnego, mikrouszkodzenia te powstają o wiele głębiej, zatem efekt jaki osiągniemy będzie mocniejszy.

Jest to pierwsza nieablacyjna metoda laserowa do mocnego liftingu skóry.

 

Praca w trybie QCW
 

Tryb pracy quasi ciągły pozwala na szereg zabiegów inwazyjnych takich jak:

Wewnątrz-żylne usuwanie żylaków

Lipoliza laserowa

Leczenie nadpotliwości

oraz inne zabiegi "endo"

Wysoka moc szczytowa impulsów zapewnia efektywną koagulację tkanek z głęboką penetracją lasera Nd:YAG, pozwala na wykonanie zabiegów w sposób szybki i bezpieczny.

Przeciwwskazania do zabiegu przy użyciu lasera medycznego Fotona:

Opalenizna (1miesiąc)

Leki światło uczulające (retinoidy, tetracykliny)

Witamina A, E

Zioła (dziurawiec, nagietek - należy przestać używać na 2-3 tygodnie przed zabiegiem)

Aktywne choroby skóry (np. łuszczyca, liszaj)

Czynna infekcja skóry (np. opryszczka, liszajec)

Bielactwo

Stosowanie sterydów (krem lub tabletki)

Stosowanie retinoidów doustnych w ciągu ostatnich  6 miesięcy

Choroba nowotworowa

Ciąża

Karmienie piersią

 

Spektrum działania lasera medycznego Fotona

 

Konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej i specjlistą z zakresu zabiegów laserowych: 100zł

Jeżeli zdecydują się Państwo na przeprowadzenie zabiegu w dniu konsultacji, jej cena wliczana jest w koszt danego zabiegu.