Laserowe leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu IncontiLase™

Czym jest wysiłkowe nietrzymanie moczu?

Najczęstszym objawem problemu jest niemożność utrzymania moczu podczas zwykłych codziennych czynności jak np. kichnięcie czy kaszel. Dotyczy to wielu kobiet po porodzie naturalnym bądź po okresie menopauzy. Wynika zazwyczaj z osłabienia mięśni dna miednicy (mięśni Kegla) oraz rozciągnięcia pochwy, czego efektem jest zmiana kąta nachylenia cewki moczowej.

Na czym polega zabieg?

 

Zabieg jest bezinwazyjny i nie wymaga znieczulenia, nie niesie też ryzyka wystąpienia powikłań - częstych w przypadku operacji. Polega na fototermicznym, nieablacyjnym napięciu i obkurczeniu pęcherza moczowego przy użyciu lasera Fotona. Laser oddziałuje na błonę śluzową przedsionka pochwy, ujście pęcherza moczowego oraz obszar wzdłuż przedniej ścianki pochwy. Zazwyczaj wystarcza jeden zabieg. Pacjentka może wrócić do codziennego trybu życia bezpośrednio po nim (nie wolno jej jednak uprawiać seksu przez miesiąc po zabiegu). Zabieg jest skuteczny w 90% w przypadku lekkiego i 75% w przypadku średniego nietrzymania moczu.

 

Dwuetapowa procedura zabiegu IncontiLase™

 

Tuż przed rozpoczęciem zabiegu laserowego pochwa pacjentki ( przedsionek, wejście i kanał pochwy ) zostaje dokładnie wymyta, po czym roztwór dezynfekujący zostaje delikatnie osuszony i usunięty z błony śluzowej. Następnym krokiem jest wprowadzenie do pochwy pacjentki specjalnie opracowanego wziernika laserowego, który służy jako system doprowadzania wiązki laserowej – głowicy Frakcyjnego lasera Er:YAG z okrężnym adapterem. Wziernik laserowy umożliwia dokładne naświetlanie przedniej ściany pochwy. Energia laserowa jest aplikowana wzdłuż przedniej ściany pochwy podczas kilku przejść i odkładana sukcesywnie wzdłuż kanału pochwy, bez nadkładania, poprzez proste progresywne wysuwanie rękojeści lasera z wziernika lasera. Energia laserowa jest aplikowana i powoduje wytworzenie termalnego wpływu na tkanki błony śluzowej i powięź łonowo-szyjkową ściany pochwy, co prowadzi do skurczu kolagenu w śluzówce pochwy.

Druga faza procedury IncontiLase™ jest przeprowadzana w obszarze przedsionka i wejścia do pochwy przy użyciu głowicy emitującej wiązki lasera na wprost. Aby uzyskać właściwy wpływ ciepła na kolagen, w obszarze leczonej błony śluzowej należy dokładnie pokryć cały obszar energią lasera.

 

 

Cena pojedynczego zabiegu: 1800zł
Kolejne zabiegi: 900zł

Laserowe obkurczanie ścian pochwy - IntimaLase™
 

Czym jest zespoł rozluźnienia ścian pochwy?

Zespół rozluźnienia pochwy (VRS) jest dość często spotykanym zjawiskiem opisywanym jako utrata optymalnej struktury pochwy i zazwyczaj związane jest z porodem drogami natury oraz naturalnym procesem starzenia się. Wielokrotne ciąże i porody przyczyniają się do pogorszenia się VRS, podobnie jak wystąpienie menopauzy, która powoduje spadek poziomu hormonów i zanik pochwy. Większość kobiet (a także ich mężowie lub partnerzy) opisują syndrom rozluźnienia mięsni dna miednicy jako „luźną pochwę”, narzekając na utratę elastyczności pochwy, co jest bezpośrednio związane ze zmniejszeniem tarcia podczas stosunku, a tym samym spadkiem lub całkowitą utratą satysfakcji seksualnej.

Zabieg jest bezinwazyjny i nie wymaga znieczulenia, nie niesie też ryzyka wystąpienia powikłań - częstych w przypadku operacji.


Cena pojedynczego zabiegu: 1800zł
Kolejne zabiegi: 900zł

 

Laserowe wybielanie i ujędrnianie warg sromowych
 

Czym jest zabieg?

Zabieg laserowego wybielania i ujędrniania warg sromowych jest kompleksowym zabiegiem z dziedziny ginekologii estetycznej. Dedykowany jest wszystkim osobom odczuwającym dyskomfort m.in. w sytuacji zbliżenia. Polega on na naświetlnaniu wiązką lasera miejsc intymnych, których zabarwienie w wyniku zarówno ekspozycji w solarium, jak i z przyczyn genetycznych jest ciemniejsze, niż koloryt pozostałych partii. Podczas zabiegu dokonuje się zarówno rozjaśnienie, jak i znaczna poprawa jędrności skóry miejsc intymnych, dlatego ta właśnie forma laseroterapii cieszy się coraz większą popularnością wśród kobiet na całym świecie. 

W celu zapewnienia maksymalnego komfortu pacjenta oraz aby zminimalizować odczucia, podczas zabiegu stosujemy dodatkowo najskuteczniejszy na rynku system chłodzący Cryo 6 Derma Cooler - Zimmer MedizineSysteme.

Po zabiegu zaleca się intensywne nawilżanie miejsc intymnych i powstrzymanie się od stosunku przez okres ok. miesiąca do czasu pełnego wygojenia.

Cena 800-1000zł

 

Laserowe wybielanie odbytu

Na czym polega zabieg ?

Zabieg laserowego wybielania odbytu wykonywany jest przy użyciu lasera Er:YAG Fotona Spectro SP. Światło lasera kierowane jest bezpośrednio na przebarwioną skórę.

Jaki jest efekt zabiegu ?

Skóra staje się jaśniejsza, ciemne zabarwienie zostaje zredukowane.

Jakie są zalecenia pozabiegowe ?

Skóra po zabiegu może być zaczerwieniona i podrażniona. W okresie reknwalescencji należy ją intensywnie nawilżać, aż do całkowitego wygojenia.

Cena 800zł