Laserowe leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu - IncontiLase™

Czym jest wysiłkowe nietrzymanie moczu?
 

Najczęstszym objawem problemu jest niemożność utrzymania moczu podczas zwykłych czynności jak np. kichnięcie czy kaszel. Dotyczy wielu kobiet po porodzie naturalnym bądź po okresie menopauzy. Wynika to zazwyczaj z osłabienia mięśni dna miednicy ( mięśni Kegla ) oraz rozciągnięcia pochwy, czego efektem jest zmiana kąta nachylenia cewki moczowej.

Na czym polega zabieg:
 

Zabieg jest bezinwazyjny i nie wymaga znieczulenia, nie niesie też ryzyka wystąpienia powikłań, częstych w przypadku operacji. Polega na fototermicznym, nieablacyjnym napięciu i obkurczeniu pęcherza moczowego przy użyciu lasera Fotona. Laser oddziałuje na błonę śluzową przedsionka pochwy, ujście pęcherza moczowego oraz obszar wzdłuż przedniej ścianki pochwy. Zazwyczaj wystarcza jeden zabieg, a pacjentka może wrócić do codziennego życia bezpośrednio po nim (nie wolno jej jednak uprawiać seksu przez miesiąc po zabiegu). Zabieg jest skuteczny w 90% w przypadku lekkiego i 75%  w przypadku średniego nietrzymania moczu.
 

Dwuetapowa procedura zabiegu IncontiLase™
 

Tuż przed rozpoczęciem zabiegu laserowego pochwa pacjentki ( przedsionek, wejście i kanał pochwy ) zostaje dokładnie wymyta, po czym roztwór dezynfekujący zostaje delikatnie osuszony i usunięty z błony śluzowej. Następnym krokiem jest wprowadzenie do pochwy pacjentki specjalnie opracowanego wziernika laserowego, który służy jako system doprowadzania wiązki laserowej – głowicy Frakcyjnego lasera Er:YAG z okrężnym adapterem. Wziernik laserowy umożliwia dokładne naświetlanie przedniej ściany pochwy. Energia laserowa jest aplikowana wzdłuż przedniej ściany pochwy, podczas kilku przejść i odkładana sukcesywnie wzdłuż kanału pochwy, bez nadkładania, poprzez proste progresywne wysuwanie rękojeści lasera z wziernika lasera. Energia laserowa jest aplikowana i powoduje wytworzenie termalnego wpływu na tkanki błony śluzowej i powięź łonowo-szyjkową ściany pochwy, co powoduje skurcz kolagenu w śluzówce pochwy.

Druga faza procedury IncontiLaseTM jest przeprowadzana w obszarze przedsionka i wejścia do pochwy przy użyciu głowicy emitującej wiązki lasera na wprost. Aby uzyskać właściwy wpływ ciepła na kolagen, w obszarze leczonej błony śluzowej należy dokładnie pokryć cały obszar energią lasera.

Cena pojedynczego zabiegu: 1800zł
Kolejne zabiegi: 900zł