Przebarwienia to brązowe plamy, które pojawiają się na czole, policzkach, nosie, nad górną wargą i wzdłuż żuchwy u osób dorosłych. Mogą mieć kolor przypominający opaleniznę, aż po ciemnobrązowe, zwykle występują symetrycznie i mają postrzępione granice. Są efektem nadmiernej produkcji melaniny, przy prawidłowej ilości komórek wytwarzającej barwnik. Są defektem kosmetycznym i często są powodem niezadowolenia z naszego wyglądu. W trosce o piękno i dobre samopoczucie zapraszamy do naszej kliniki w Nowym Sączu na usuwanie przebarwień, znamion skórnych, włókniaków i brodawek, a także zmarszczek wokół ust i oczu.
Przyczyny powstawania przebarwień:
1. Światło słoneczne i wiek to główne przyczyny powstawania przebarwień na skórze, tzw. "przebarwień posłonecznych" lub "plam starczych".

  • Promieniowanie UV przenika przez naskórek i stymuluje komórki pigmentacyjne skóry (melanocyty). Niektóre z tych melanocytów ulegają trwałym zaburzeniom i zaczynają wydzielać nieprzerwanie znaczne ilości melaniny.Dlatego u osób pracujących na świeżym powietrzu plamy te pojawiają się wcześniej niż u innych .
  • Nadmierna ekspozycja na słońce (ekspozycja na zbyt silne słońce przez zbyt długi okres czasu) powoduje z czasem powstawanie nadmiernych ilości melaniny (hiperpigmentacja), co prowadzi do powstawania przebarwień na skórze (małych, okrągłych i płaskich plam).Ponadto, ryzyko hiperpigmentacji zwiększa się wraz ze starzeniem się komórek i zwykle pojawia się na tych partiach ciała, które są najbardziej narażone na kontakt ze słońcem w ciągu całego życia (twarz, szyja, dłonie...).


2. Zmiany hormonalne spowodowane ciążą lub przyjmowaniem doustnych środków antykoncepcyjnych.

  • U brunetek zmiany hormonalne mogą wywoływać powstawanie brązowej maski na twarzy, zwanej "melasmą" lub “ostudą”. Są to przebarwienia umiejscowione w górnych partiach twarzy, za wyjątkiem linii włosów, i bardziej widoczne latem. Ich kolor jest zróżnicowany i zależy od reakcji na podrażnienie promieniami UV.
  • To zaburzenie pigmentacyjne rozwija się nagle, ale zmniejsza się lub znika zupełnie, kiedy poziom hormonów wraca do normy (np. po porodzie). Jednakże pigmentacja resztkowa może trwać nawet kilka miesięcy lub lat.

3. Substancje fototoksyczne.

  • W obecności światła słonecznego niektóre esencje albo zapachy roślinne, lub też niektóre leki, mogą prowadzić do pojawienia się brązowych przebarwień w wyniku reakcji nadwrażliwości na słońce (fototoksyczność).
  • Ponadto, na zniszczonej lub zbliznowaciałej skórze (następstwo oparzeń, oparzenia słoneczne, blizny po zmianach zapalnych - w szczególności potrądzikowe) łatwo pojawiają się plamy pigmentacyjne.

Na czym polega zabieg:
W naszym salonie urody w Nowym Sączu do usuwania przebarwień wykorzystujemy laser Er: YAG Spectro SP, który,działa zarówno na plamy posłoneczne, soczewicowate jak i starcze. Kiedy intensywne foto-impulsy są selektywnie pochłaniane przez grupę chromoforów, foto-termiczny proces, który powstaje, powoduje koagulację melaniny i sprawia, że przebarwienia znikają. Światło lasera jest pochłaniane przez barwnik melaninę występującą w nadmiarze w „przebarwieniach”. Gdy zawierające je komórki osiągną wystarczającą wysoką temperaturę, ulegają zniszczeniu, a zmiany przyjmują ciemniejszy niż pierwotnie, lekko szarawy kolor. Do dwóch tygodni po zabiegu złuszczają się nie pozostawiając śladu.


W zależności od rezultatów klinicznych możliwe jest powtórzenie zabiegu 3 - 5 razy. Zapraszamy na konsultacje i zabiegi laserem do naszej kliniki - ul. Żywiecka 44, Nowy Sącz.

Obszar zabiegowy Cena
 Pojedyncze przebarwienie 100-200 zł
 Twarz 500-800 zł
 Czoło 300-500 zł
 Policzki 400-600 zł
 Nos 150-200 zł
 Szyja 300-500 zł
 Dekolt 400-600 zł
 Ramiona 200-450 zł
 Dłonie 200-400 zł

 

Laserowe usuwanie zmarszczek okołoustnych i okołoocznych

Jak to działa:
Efektem działania lasera frakcjonującego Er:YAGSpectro SP jest usuwanie zmarszczek wokół ust oraz wokół oczu. Peeling laserowy przeznaczony dla delikatnej i cienkiej skóry powoduje usuwanie drobnych zmarszczek, uszkodzeń posłonecznych oraz przebarwień. Jest to zabieg mający na celu poprawę gęstości, elastyczności i napięcia cienkiej skóry, która staje się wygładzona i świetlista.
Wykonywane w naszym gabinecie w Nowym Sączu okołoustne zabiegi regeneracji naskórka są szczególnie skuteczne w leczeniu zmarszczek powstałych od palenia papierosów tzw. zmarszczek palacza, podczas gdy zabiegi stref okołoocznych są często stosowane w leczeniu kurzych łapek.

 

 

 
Obszar zabiegowy Cena
 Zmarszczki wokół ust 300-400 zł
 Zmarszczki wokół oczu 300-500 zł
 Zmarszczki wokół oczu i ust 700 zł

 

Laserowe usuwanie przebarwień i znamion skórnych, w tym: brodawek płaskich, brodawek łojotokowych, włókniaków miękkich, polipów włóknisto-nabłonkowych, keratoz słonecznych
 

Obszar zabiegowy Cena
 (w zależności od ilości zmian i wielkości obszaru zabiegowego) 100-500zł


W gabinecie Mariposa Med Spa w Nowym Sączu w celu zapewnienia maksymalnego komfortu pacjentowi oraz aby zminimalizować odczucia podczas usuwania przebarwień i innych zmian skórnych oraz zmarszczek stosujemy dodatkowo najskuteczniejszy na rynku system chłodzący Cryo 6 Derma Cooler - Zimmer MedizineSysteme.