Czym jest laserowe leczenie chrapania?

 

Masz dosyć chrapania? - Laserowe Leczenie Chrapania – system NightLase™ przy użyciu lasera FOTONA Er:YAG to szybka i bezinwazyjna metoda eliminująca problem chrapania, podnosząca tym samym komfort życia pacjenta oraz jego bliskich.

Chrapanie to objaw występujący u około 40% populacji. Bardziej narażone na występowanie chrapania są osoby otyłe, spożywające przed snem duże posiłki i pijące alkohol lub przyjmujące leki nasenne. Wbrew powszechnemu przeświadczeniu, iż to mężczyźni chrapią, okazuje się, że kobiety w okresie 50 roku życia mogą chrapać równie często.

Chrapanie uważane jest przez większość osób chrapiących za objaw wstydliwy, który jest niejednokrotnie przyczyną przewlekłego niewysypiania się dla ich współmałżonków. Szczególnie mocno objaw ten krępuje chrapiące kobiety, jako kojarzony z cechą męską.

Chrapanie jest nie tylko zjawiskiem akustycznym; podczas chrapania dochodzi do bezdechu, czyli zaburzenia oddychania. Podczas bezdechu pojawia się problem obniżenia saturacji (natlenienia krwi). Przewlekły i częsty bezdech jest zjawiskiem szkodliwym dla zdrowia, gdyż zaburzone zostaje natlenienie organów.

Chrapanie może być pierwszym objawem poważniejszych zaburzeń oddychania podczas snu, prowadzących niejednokrotnie do występowania bezdechów sennych, a w ciągu dnia - do przewlekłego uczucia niewyspania, zaburzeń koncentracji, rozwoju chorób układu krążenia, osłabienia libido i depresji.

Leczenie bezdechu i chrapania w większości przypadków jest możliwe - najnowocześniejszą dostępną terapią leczenia chrapania jest Nightlase™ przy użyciu lasera medycznego FOTONA Er:YAG.

 

Na czym polega zabieg?

W czasie zabiegów światło lasera podgrzewa tkankę miękką podniebienia i języczka, powodując kontrakcję kolagenu, a co za tym idzie usztywnienie tkanki. Jest to technologia doskonale znana z kosmetyki. W przypadku chrapania regeneracja i usztywnienie kolagenu łagodzi, a w końcu powstrzymuje wibracje miękkich części podniebienia wraz z języczkiem oraz zmniejsza występowanie bezdechów i tym samym eliminuje chrapanie.

 

Pełna procedura zabiegowa składa się z trzech odrębnych zabiegów wykonywanych w czasie 6 tygodni.

Zabieg jest bezbolesny, nie wymagający znieczulenia i nie wywołujący efektów ubocznych.
 

Leczenie chrapania Cena
 1 zabieg 500 zł
 Pakiet 3 zabiegów 1179 zł


Daj sobie i najbliższym szansę na lepszy i spokojniejszy sen, umów się już dzisiaj na zabieg w naszym Centrum Laseroterapii i śpij spokojnie!