Rumień jest często pojawiającą się chorobą o podłożu naczyniowym. Utworzony przez bardzo gęstą sieć naczyń włosowatych, które łatwo się rozszerzają, a bardzo trudno się kurczą. W konsekwencji daje wizualny efekt zaczerwienienia skóry oraz odczuwalne jest uciążliwe i nieprzyjemnie pieczenie oraz ból. Obejmuje on głównie policzki, brodę i nos. Najczęstszą przyczyną rozszerzania naczyń powodujących rumień jest wpływ emocji, warunki atmosferyczne, wzrost ciśnienia tętniczego.

Specjaliści z Mariposa Med-Spa w Nowym Sączu wiedzą, że leczenie rumienia z uwagi na charakter budowy wymaga innego podejścia terapeutycznego niż w przypadku popękanych naczynek.

 

Do terapii rumienia naczyniowego używamy lasera Nd:Yag FOTONA:

Energia świetlna jest pochłaniana przez czerwony barwnik krwi – hemoglobinę i zamieniana na ciepło, podnosząc temperaturę krwi. Pod wpływem tego ciepła z tkanki odparowuje woda. Zostają same suche elementy naczynia, czyli jego ścianki, które zapadają się i są wchłanianie, przez co zanikają. W naszym gabinecie - ul. Żywiecka 44, Nowy Sacz -  leczenie rumienia może składać się z kilku zabiegów wykonywanych w ciągu kilku miesięcy (zazwyczaj konieczne jest wykonanie 3 – 5 zabiegów), a zanik usuwanej zmiany następuje samoistnie. Zabiegi powtarza się w odstępach 3 – 4 tygodniowych.

   
Spodziewanych efektów należy oczekiwać w okresie od kilku dni do kilku tygodni.

 

 

 Obszar zabiegowy Cena
 Pojedynczy rumień 100-200 zł
 Twarz 300-500 zł,
pakiet 3 zabiegi = 789 zł
 Czoło 150 zł
 Policzki 200-300 zł
 Nos 100-150 zł
 Warga górna 100-150 zł
 Broda 100-200 zł
 Szyja 200-300 zł
 Dekolt 200-300 zł

W celu zapewnienia maksymalnego komfortu pacjentowi oraz aby zminimalizować odczucia podczas zabiegu stosujemy dodatkowo najskuteczniejszy na rynku system chłodzący Cryo 6 Derma Cooler - Zimmer MedizineSysteme.