Trądzik jest bardzo powszechnym schorzeniem, występującym zwłaszcza u osób w wieku 12 – 24 lat oraz coraz częściej u osób 30-40 letnich. Nawet trądzik pospolity, jeśli nie jest prawidłowo leczony może doprowadzić do rozległych infekcji, a także pozostawić długotrwałe zmiany jak przebarwienia i blizny. Zmiany trądzikowe wywoływane są przez bakterie, zaburzenia hormonalne, przerost gruczołów łojowych, łojotok, nadmierne rogowacenie a nawet stres.

 

Przyczyny powstawania trądziku to:

zwiększona produkcja łoju

nadmierne rogowacenie w obrębie ujść gruczołów łojowych. Proces ten powoduje zatykanie ujść gruczołów („porów”) masami martwych komórek naskórka – tak powstają zaskórniki. Dochodzi rónież do gromadzenia się łoju w gruczołach wskutek utrudnionego odpływu wydzieliny

namnażanie się bakterii Propionibacterium acnes we wnętrzu gruczołów i powodowanie stanu zapalnego

 

Obszar zabiegowy Cena
 Twarz 200-400 zł
 Plecy 300-500 zł

Laser FOTONA działa przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie, obkurcza grudki trądzikowe, zapobiega nawrotom nowych zmian. Już po jednym zabiegu widoczna jest zdecydowana poprawa. Po zabiegu skóra jest lekko zaczerwieniona, może wystąpić lekki obrzęk utrzymujący się do 48 godzin. W zależności od potrzeb pacjenta zabieg można powtórzyć.

W celu zapewnienia maksymalnego komfortu pacjentowi oraz aby zminimalizować odczucia podczas zabiegu stosujemy dodatkowo najskuteczniejszy na rynku system chłodzący Cryo 6 Derma Cooler - Zimmer MedizineSysteme.