Obniżenie tylnej ściany pochwy i defekt w postaci powiększenia wejścia pochwy, jest często pojawiającym się u kobiet problemem. Na ogół spowodowany jest poporodowym uszkodzeniem mięśni krocza, choć równie często wynika z naturalnego procesu starzenia. Towarzyszy temu m.in. obniżenie satysfakcji seksualnej, nawracające infekcje okolicy krocza, nietrzymanie wydzieliny z pochwy, czy nawet wypadanie narządu rodnego.


Problem ten możemy niwelować przy pomocy zabiegów o małej inwazyjności, a wysokiej skuteczności. Zabieg liftingu krocza wykonany przy użyciu nici Vaginal Narrower® to skuteczna alternatywa ginekologicznych zabiegów operacyjnych. Zabieg wpływa na strukturę komórkową organów płciowych, przez co doprowadza do naturalnego procesu przywrócenia komfortu pacjentce.


Wskazania do wykonania zabiegu: luźne wejście do pochwy, obniżenie napięcia tkanek krocza, poporodowy defekt anatomiczno-funkcjonalny krocza.


Na czym polega zabieg?

 

Zabieg Vaginal Narrower® polega na zastosowaniu specjalistycznych nici z haczykami ułożonymi w dwóch kierunkach. Zazwyczaj wprowadza się jedną lub w przypadku zaistnienia konieczności - dwie nici przez 4-6 bardzo małych i płytkich nacięć skóry krocza w obrębie tkanki podskórnej i płytko umiejscowionego pod skórą mięśnia. Rewolucjonizuje on metody chirurgiczne w zakresie zabiegów w obszarze mięśnia kroczowego. Dzięki zastosowaniu nici wchłanialnych, można przeprowadzić mało inwazyjny zabieg.

 

 

 

Nić z haczykami

Technika mało inwazyjna
Czas trwania: krótki
Znieczulenie miejscowe
Antybiotyki podane dożylnie

 

 


Jest to jeden z niewielu zabiegów ginekologii estetycznej, wykonywany z zastosowaniem znieczulenia miejscowego w ramach chirurgii jednego dnia. Pacjentka po wykonanym zabiegu już po kilku dniach powraca do normalnej aktywności życiowej.

 


Jaki jest efekt zabiegu?


Efekty zastosowania Vaginal Narrower® widoczne i odczuwalne są od razu. W znaczącym stopniu eliminują defekty estetyczne i zwężają wejście pochwy poprzez zwężenie ścian. Aplikacja nici powoduje reakcję zwłóknienia tkanek i w konsekwencji prowadzi do formowania tzw.  secondary vector of pull. Poprzez zrośnięcie ścian pochwy w okresie wchłaniania się nici pacjentka po zastosowanym zabiegu zyskuje długotrwały efekt.


Przeciwwskazania do wykonania zabiegu:

 

ostry stan zapalany pochwy i sromu (zabieg ten można wykonać po wyleczeniu infekcji)
uczulenie na leki stosowane do znieczulenia
ciężkie i rzadko występujące zaburzenia krzepliwości krwi
okres krwawienia miesiączkowego lub innego krwawienia z pochwy
choroba nowotworowa w obrębie narządów płciowych ciąża
okres wczesnego połogu kiedy występują jeszcze upławy z jamy macicy.

 

Cena zabiegu przy użyciu pojedynczej nici: 2000zł
Cena zabiegu przy użyciu dwóch nici: 3600zł