Nasza Klinika oferuje szeroki wybór masaży relaksacyjnych i leczniczych. To idealna propozycja dla osób, które chcą się odprężyć, rozluźnić zmęczone mięśnie i uwolnić od dolegliwości bólowych, a jednocześnie przenieść się w świat pięknie pachnących olejków i muzyki relaksacyjnej. Pomagamy w indywidulanym doborze masażu i rodzaju wykorzystywanych podczas zabiegów kosmetyków. Zapraszamy do strefy relaksu naszej Kliniki. 

 

 

Masaż gorącymi kamieniami

Masaż ten stał się popularny w ostatnich latach zwłaszcza w ośrodkach SPA i centrach terapeutycznych na całym świecie. W rzeczywistości jest to bardzo stara terapia, a jej tradycja sięga ok. 5000 lat wstecz, kiedy stosowana była w Indiach, czy kulturze Majów.

Masaż kamieniami jest głęboko uzdrawiający. Daje poczucie relaksu, pozwalając na uwolnienie stresu nagromadzonego w ciele masowanej osoby. Wprowadza do ciała harmonię, równowagę i spokój. Może być to również głębokie duchowe doświadczenie łączności ciała, umysłu i duszy. Umożliwia wejście w głąb siebie i poszerzenie świadomości. Stanowi niezwykłe połączenie z naturą. Jest bardzo przyjemną terapią zarówno dla klienta jak i dla wykonującego masaż.

Zabieg łączy technikę masażu przy zastosowanie gładkich, podgrzewanych kamieni w kluczowych miejscach na ciele, na tzw. czakrach - miejscach przepływu energii. Ciepło kamieni relaksuje mięśnie i pobudza krążenie pozwalając na masaż o większej intensywności. Kiedy kamienie się ochłodzą można zamienić je znów na ciepłe.

Stopy również są stymulowane w masażu. Terapia gorącymi kamieniami używa małych kamieni wkładanych między palce stóp by spowodować uwolnienie od stresu i stymulować zakończenia nerwowe w stopach. Na zakończenie można masować stopę i całe ciało kamieniami używając oleju.

Masaż wpływa na:

  • skórę - ułatwia oddychanie skórne, poprawia odżywianie skóry, przyspiesza obieg krwi i limfy w naczyniach skórnych, poprawia jej elastyczność i jędrność, a co za tym idzie wygląd, pomaga zwalczać cellulitis,
  • tkankę mięśniową - zwiększa zdolność mięśni do pracy, poprawia napięcie i elastyczność mięśni, regeneruje po długotrwałym wysiłku fizycznym
  • układ krwionośny i limfatyczny - poprawia pracę układów (gimnastyka naczyń), ułatwia odpływ krwi żylnej, zmniejszając opór krw w tętnicach ułatwia pracę serca
  • układ nerwowy - działa uspokajająco i relaksująco, łagodzi objawy stresu 

Masaż gorącymi kamieniami można stosować także jako technikę relaksującą używając ich w połączeniu z esencjami aromatycznymi.

 

  Cena 150 zł (90 minut)

Masaż relaksacyjny
 

Obszar zabiegowy Cena
Masaż relaksacyjny częściowy  70 zł (40 minut)
Masaż relaksacyjny całościowy  110 zł (60 minut)
Masaż twarzy 40zl (20 minut)
Masaż stóp 40zł (20 minut)
Masaż głowy 40zł (20 minut)

 

 

Masaż antycellulitowy

Obszar zabiegowy Cena
Brzuch 40 zł (25 minut)
Uda + pośladki 65 zł (40 minut)
Uda + pośladki + brzuch 110 zł (60 minut)

 

Kamienna lawa

Jest to masaż kręgosłupa z zastosowaniem technik rozluźniających i likwidujących napięcia mięśniowe. Połączenie masażu relaksacyjnego z masażem gorącymi kamieniami zapewni uczucie odprężenia i relaksu w szczególności dla osób po ciężkim dniu pracy, zestresowanych, pragnących zadbać o swoje zdrowie i samopoczucie.

W skład której, wchodzi glinka wygładzająca oraz wyciągi roślinne. Zabieg ten nawilża, oczyszcza i rozjaśnia skórę poprzez jej delikatne złuszczanie. 

Cena 75 zł (40 minut).

 

Tajski masaż stóp

Tajski masaż stop to rozluźnienie mięśni i ścięgien nogi i mobilizacja stawów stopy, stawu skokowego i kolanowego. Zalecany dla osób ze stojącym trybem życia, z nadwaga, noszących obuwie ciasne i na wysokim obcasie (szpilki), a również osobom uprawiającym różne sporty (biegi, narciarstwo, kolarstwo, wspinaczka górska).

 

Obszar zabiegowy Cena
Tajski masaż stóp 90zł (50 minut)
Tajski masaż stóp 120zł (75 minut)

 

Masaż profesjonalną świecą

Masaż aromatyczną świecą, która ma właściwości nawilżające oraz świetnie utrwala opaleniznę.

Cena 150 zł

 

NOWOŚĆ - Masaż bańką chińską

Masaż ten polecany jest szczególnie osobom walczącym z uporczywym cellulitem, gdyż przynosi widoczne efekty w stosunkowo krótkim czasie. Masaż ten pobudza krążenie krwi i płynów ustrojowych, pomaga pozbyć się zbędnych produktów przemiany materii oraztoksyn z organizmu. Podciśnienie, które wytwarza się w bańce przez usunięcie z niej powietrza, powoduje zassanie skóry i tkanek leżących pod bańką, wpływając na intensywne ich przekrwienie oraz wyraźną poprawę stanu mało elastycznej skóry. Poza wyżej wymienionymi właściwościami masaż bańką doskonale relaksuje i uspokaja. Jest dobry dla osób zestresowanych, przemęczonych, prowadzących siedzący tryb życia oraz po wyczerpującym wysiłku fizycznym.

EFEKT: wyraźna poprawa jakości skóry, znacznie zmniejszony, a nawet zlikwidowany cellulit oraz zmniejszony obwód części ciała, która była poddana masażowi

 

Wskazania:

walka z cellulitem

obrzęki limfatyczne

napięte i obolałe mięśnie

 

Przeciwwskazania:

podwyższona temperatura ciała

zaburzenia krzepliwości krwi

przerwanie ciągłości i stany zapalne skóry

wysiękowe zapalenie stawów

obrzęki niewiadomego pochodzenia

gruźlica, nowotwory

 

Zabiegowi nie powinny poddawać się kobiety w ciąży, w okresie menstruacji oraz osoby mające żylaki

Masaż bańką chińską powinien być wykonywany w seriach (5-10 zabiegów), z odstępami między kolejnymi zabiegami nie większymi niż 3 dni. Profilaktycznie jednak przynajmniej 1 raz w tygodniu. Powstałe po terapii wybroczyny wchłaniają się zwykle w ciągu kilku dni i nie stanowią przeciwwskazania do wykonywania kolejnych zabiegów. Masaż można łączyć z innymi zabiegami działającymi na cellulit i tkankę tłuszczową (m.in. Endermologia LPG).

Cennik:

Obszar zabiegowy Cena
Masaż bańką chińską  60 zł (30 minut)
Masaż bańką chińską 100 zł (1h)
Pakiet 5 zabiegów 250 zł (po 30 minut)
Pakiet 5 zabiegów 450 zł (po 1h)
Pakiet 10 zabiegów 450 zł (po 30 minut)
Pakiet 10 zabiegów 850 zł (1h)
Pakiet 10 endermologii + 10 masaży bańką 1500 1150 zł, oszczędzasz 350 zł!

 

Drenaż limfatyczny
(zalecana jest seria 10 zabiegów)

Drenaż limfatyczny jest zabiegiem mającym na celu przyspieszenie i usprawnienie krążenia chłonki. Służy również do likwidacji obrzęków, wysięków limfatycznych, skraca czas resorpcji siniaków. Masaż ten połączony z pewnymi technikami masażu klasycznego, działa wyszczuplająco i ujędrniająco na ciało. Drenaż stosowany może być, jako masaż ogólny, ale też jako zabieg kosmetyczny np. twarzy. Jest również leczeniem wspomagającym po chirurgicznym usunięciu węzłów chłonnych, np. przy mastektomii.

 

Drenaż kończyn górnych (masaż obejmuje obie strony kończyny) 60 zł (40 minut)

Drenaż kończyn dolnych (obie kończyny) 100 zł (60 minu)

Masaże rehabilitacyjne

Obszar zabiegowy Cena
Masaż leczniczy kręgosłupa 90zł (40 minut)
Masaż leczniczy kręgosłupa 120zł (60 minut)
Masaż leczniczy kręgosłupa z elementami mobilizacji tkanek miękkich 90 zł (40-60 minut)
Masaż klasyczny kręgosłupa 70 zł (40 minut)·
Masaż klasyczny odcinka kręgosłupa (szyjny, piersiowy lub lędźwiowy) 50 zł (30 minut)
Masaż klasyczny kończyny górnej 40 zł (25minut)
Masaż klasyczny kończyny dolnej 60 zł (30 minut)