Mezoterapia to metoda wykorzystywana od lat w medycynie do leczenia rozmaitych schorzeń skóry, polegająca na bezpośrednim wstrzykiwaniu w miejsca zmienione chorobowo odpowiednich substancji leczniczych. Pierwotnie metoda ta stosowana była do leczenia między innymi, migreny, chorób neurologicznych, żylaków i chorób dróg oddechowych. Od lat 70-tych przeżywa swój "come back", wykorzystywana przez specjalistów medycyny estetycznej i dermatologii.

Mezoterapia jest niechirurgiczną metoda stosowaną dla regeneracji, poprawy wyglądu skóry, jej odmłodzenia, w leczeniu cellulitu, rozstępów, a także w leczeniu i profilaktyce łysienia. Dzięki śródskórnym wstrzyknięciom aktywnego preparatu poprawia się mikrokrążenie w tkance podskórnej oraz zwiększa metabolizm komórek tłuszczowych (lipoliza). Duża popularność tej metody wynika z szybko widocznych efektów rewitalizacyjnych, co wpływa na doskonałe samopoczucie i zadowolenie pacjentów.

Wskazania :

Profilaktyka przeciwzmarszczkowa - zmarszczki na szyi, dekolcie, dłoniach, wokół oczu
Zwiotczenie skóry
Zapobieganie wypadaniu włosów
Cellulit (uda, brzuch, pośladki)
Rozstępy

Częstotliwość zabiegów:

Mezoterapia przynosi efekt tylko wtedy, gdy wykonywana jest w serii kilku zabiegów. Początkowo należy poddawać się jednemu zabiegowi co 10-14 dni przez dwa miesiące, potem warto robić jeden zabieg na miesiąc dla podtrzymania efektu. Ostrzykiwanie skóry najlepiej przeprowadzać zimą lub wczesną wiosną, bo słońce może powodować przebarwienia w miejscu iniekcji.

Przebieg zabiegu:

Lekarz indywidualnie do potrzeb pacjenta dobiera zestaw substancji aktywnych (na ogół 3-4 składniki, np. krzemionka, L-karnityna, wyciąg z karczocha, kofeina, witaminy), tworząc z nich specjalny koktajl. Zastrzyki wykonywane są strzykawką o cieniutkiej igle .Robi się je co 0,5-1,5 cm. Ślady na ciele przypominają więc kratkę (szybko znikają). Nakłucia są niemal bezbolesne, igła dociera tylko do tkanki tłuszczowej. Jeśli pacjent ma niski próg wrażliwości na ból, można zastosować znieczulenie kremem Emla.

Powikłania po zabiegu:

rumień, obrzęk - występuje bezpośrednio po zabiegu, jest to reakcja skóry na nakłuwanie, bardzo rzadkie stany alergiczne objawiające się rumieniem, ustępujące samoistnie po kilku ·minutach lub godzinach, siniaki, krwiaki - ryzyko zmian wzrasta w przypadku stosowania bezpośrednio przed zabiegiem leków wpływających na proces krzepnięcia krwi (np. aspiryny);

Przeciwwskazania do mezoterapii: alergia, ciąża, okres karmienia piersią, cukrzyca (niewyrównana), stany zapalne na skórze, opryszczka, skóra źle tolerująca iniekcje (skóra naczynkowa, ryzyko powstawania zwłóknień), choroba nowotworowa, stosowanie leków przeciwkrzepliwych

 

 

Mezoterapia w leczeniu cellulitu:

Mezoterapia jest metodą niezwykle cenną także w walce z cellulitem. W wyniku zabiegu następuje wzmożony przepływ krwi, zmniejsza się proces włóknienia tkanki łącznej i dochodzi do redukcji depozytów tkanki tłuszczowej. Rezultatem jest wygładzenie skóry oraz redukcja cellulitu. Zastrzyki zawierają kofeinę, która pobudza mikrokrążenie skóry i wpływa na uwalnianie tłuszczów z komórek. Może wspomagać ją wyciąg
z karczocha, nostrzyka żółtego i rutyny, które pobudzają metabolizm tłuszczów. Do mieszanek dodaje się także krzemionkę organiczną, która regeneruje tkankę łączną i włókna kolagenu.

Częstotliwość wykonywania zabiegów:

  1. faza intensywna: 1 zabieg co 10-14 dni przez miesiąc
  2. faza pielęgnacyjna: 1 raz na miesiąc przez 3 miesiące
  3. zabieg przypominający: raz na pół roku

Mezoterapie w leczeniu cellulitu: Cellu Care oraz Cellu Form

 

Mezoterapia w leczeniu rozstępów:

 

STRETCH CARE

Stretch Care to jeden ze najskuteczniejszych preparatów zapewniający właściwe napięcie i wzmocnienie wiotczejącej, pozbawionej elastyczności i sprężystości skóry - pogromca rozstępów.

Podstawą preparatu jest kwas hialuronowy, który wzbogacony o organiczny związek chemiczny DMAE, mikroelementy takie jak miedź i cynk oraz witaminę B5 wpływa na jego ponadprzeciętną skuteczność.

To innowacyjna metoda walki z niechcianymi rozstępami na obszarze całego ciała. Stretch care przywraca właściwe napięcie i sprężystość wiotkiej skórze. Pacjenci po zastosowaniu kuracji w postaci serii zabiegowej obserwują zdecydowane wzmocnienie oraz zmianę struktury skóry. Skóra poddana działaniu mezoterapii zyskuje utraconą wcześniej gładkość, a przebarwienia oraz niepożądana pigmentacja blednie i staje się niewidoczna. Dodatkowym działaniem jest także nawilżenie i rozświetlenie.

Obszary zabiegowe:

Ramiona
Piersi
Brzuch
Biodra
Pośladki
Uda
Łydki

Pojedynczy zabieg 350


Specjalnie na potrzeby naszych klientów stworzyliśmy pakiety zabiegów mezoterapii igłowej STRETCH CARE i lasera medycznego FOTONA,
co w formie terapii w znaczący sposób pozwala na uzyskanie najlepszych efektów w walce z niechcianymi rozstępami.

 

Obszar zabiegowy
(2 zabiegi laserowe
+ 2 zabiegi mezoterapii igłowej)

 Cena 
 Ramiona  1680zł
 Piersi 1360zł
 Brzuch 2000zł
 Biodra 1840zł
 Pośladki 1920zł
 Uda 1840zł
 Łydki 1360zł

 

 

Mezoterapia w leczeniu łysienia:

 

Jednym z najczęstszych wskazań do mezoterapii są choroby włosów, w których dochodzi do utraty lub znacznego osłabienia struktury włosów. Poprzez podawanie w skórę owłosioną głowy preparatów mineralnych, witamin i leków przeciwzapalnych można w znacznym stopniu poprawić odżywienie włosów, zatrzymać ich wypadanie, a nawet spowodować odrost utraconych włosów. Terapia łysienia to wstrzykiwanie substancji odżywiających włosy - takich jak dekspantenol, minoksydyl, oligoelementy, krzemionka organiczna, witaminy lub leki przeciwzapalne, które powodują, że następuje regeneracja struktury włosa.

Wskazania:

  1. wypadanie włosów na skutek ubogiej diety, słabego krążenia, zmian hormonalnych w okresie ciąży, laktacji
  2. łysienie androgenowe
  3. łysienie plackowate
  4. słabe i wymagające silnego odżywienia włosy

Częstotliwość zabiegów:

  1. faza uderzeniowa kuracji: 1 zabieg co 10-14 dni przez okres 2 miesięcy
  2. faza pielęgnacyjna: 1 zabieg na miesiąc przez okres 3-6 miesięcy

Objawy niepożądane

Bezpośrednio po zabiegu widoczne są odczyny w miejscu wkłucia (jak po każdej iniekcji). Mogą pojawić się drobne siniaczki (zanikają w ciągu kilku dni). Często przez kilka dni mogą utrzymywać się drobne grudki (depozyty substancji leczniczych, które wchłaniają się stopniowo do skóry w ciągu kilku dni)

 

UWAGA Przygotowanie do zabiegu:

Przed zabiegiem koniecznym jest umycie głowy, najlepiej 2-3 godzin przed wizytą. Skóra głowy i włosy nie mogą być pokryte odżywkami, piankami oraz produktami do stylizacji włosów. Higiena skóry głowy w okresie przedzabiegowym zdecydowanie ogranicza ryzyko powstania reakcji niepożądanych.

 

DERMAHEAL HL

Dermaheal HL to produkt działający regenerująco do mezoterapii zapobiegając wypadaniu włosów. Działa zmniejszając efekt wypadania włosów i łysienia, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Wspomaga odrastanie włosów, poprzez rewitalizacje cebulek włosowych i stymulacje krążenia. Zapobiega problemom skóry głowy i zwiększa gęstość· i grubość włosów. Stymuluje i wzmacnia cebulki włosa. Nawilża i odżywia włosy i skórę głowy.

Cena 270zł

 

 

HAIR SYSTEM

Koktajl bogaty w aktywne składniki odżywcze (Minoxydyl, Biotyna, Dexpantenol, witaminy, aminokwasy, mikroelementy i minerały), stosowany w celu przywrócenia witalności i efektywnego odżywienia i regeneracji cebulek włosowych, a także do walki z utratą włosów. Dzięki działaniu aktywnych składników dochodzi do wzmocnienia struktury włosów oraz usprawnienia mikrokrążenia.

Wskazania:  

Dla mężczyzn - w leczeniu nie-androgennego łysieia, do naprawy włosów przedwcześnie uszkodzonych przez niekorzystne czynniki , aby stymulować wzrost i poprawić kondycję skóry głowy. 

Dla kobiet -  w przypadku wypadania włosów, w walce z łupieżem, w terapii ciękich i osłabionych włosów.

Cena 300zł

Pakiet 5 zabiegów 1275zł - 15% taniej!

 

LIGHT EYES ULTRA

Innowacyjny koktajl rewitalizujący, który zawiera kwas hialuronowy, ruszczyk, jagodę, rozmaryn, witaminę C i heksapeptydy. Tak wyjątkowa kombinacja jako jedyna wśród dostępnych na rynku preparatów jest w stanie poradzić sobie równocześnie z cienami pod oczami, opuchlizną
i zmarszczkami. Poprawia mikrokrążenie oraz elastyczność skóry, zmniejszając tendencję do gromadzenia się płynów wokół oczu.

Efekty: poprawa mikrokrążenia, zwiększenie elastyczności skóry wokół oczu, wygładzenie małych zmarszczek wokół oczu, zmniejszenie objętości płynów gromadzonych wokół oczu

Wskazania: ciemne kręgi wokół oczu, obrzęk powiek,· korekcja cienkich zmarszczek

Możliwość zakupu jedynie w pakiecie 5 zabiegów o wartości 1125zł

 

 

JUVEDERM HYDRATE

Juvéderm® Hydrate to preparat, który powstał z myślą o dogłębnym nawilżeniu skóry. Cechą Juvéderm® Hydrate jest specjalnie opracowana formuła, w której drobnocząsteczkowy (gładki i jednolity), nieusieciowany kwas hialuronowy został wzbogacony o mannitol, substancję wpływającą na spowolnienie degradacji kwasu hialuronowego w skórze, a dodatkowo mającej silne działanie przeciwutleniające.
Unikalna formuła Juvéderm® Hydrate sprawia, że głębokie warstwy skóry zostają nawilżone, a drobne bruzdy i zmarszczki są mniej widoczne. Skóra nabiera zdrowego i świeżego wyglądu oraz staje się aksamitna w dotyku.

Cena 600zł

 

SKIN R

Roztwór· na bazie kwasu hialuronowego wzmacniający i modelujący macierz skórną. Skin R pozwala na bioodnowę, ma na celu aktywacje fibroblastów, które zwiększają jędrność skóry poprzez neosyntezę kolagenu typu 1. Jest zalecany do zabiegów estetycznych na wiotką skórę twarzy i ciała. Jest wskazany do przeprowadzania kuracji obszarów: twarzy, szyi, dekoltu i innych miejsc hipotonicznych jak: pośladki, biodra, wewnętrzna część ramion i ud oraz nadbrzusze.

Cena 300zł

UWAGA!· Pakiet 5 dowolnych zabiegów płaconych z góry 10% taniej.

 

TEOSYAL REDENSITY 1

Teosyal Redensity to zupełnie nowa koncepcja łącząca techniki wypełnienia i mezoterapii. Zabieg pomaga odbudować strukturę skóry i wzmacnia jej zdolność do odbijania światła. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu!
Opatentowany skład Teosyal redensity to występujący naturalnie w skórze kwas hialuronowy i wyselekcjonowane składniki, które wspomagają proces przywracania prawidłowej gęstości skóry właściwej i zapewniają pełną ochronę antyoksydacyjną.Teosyal Redensity® dzięki kompatybilnemu działaniu kwasu hialuronowego i kompleksu aminokwasów, antyoksydantów i minerałów wyraźnie poprawia gęstość oraz nawilżenie skóry. W efekcie staje się ona gładka i odzyskuje zdolność do odbijania światła (redukcja cieni, przywrócenie blasku cery).
Zawarta w preparacie lidokaina znacząco redukuje ból podczas zabiegu.

Po zabiegu z zastosowaniem Teosyal Redensity uzyskujemy:

Widoczną poprawę gęstości skóry
Głębokie nawilżenie skóry właściwej i naskórka
Zanik ciemnych obszarów
Wygładzenie rysów twarzy
Udoskonalony stan skóry

Cena 650zł
Pojedyncza ampułkostrzykawka o objętości 3ml do zastosowania kompleksowego w celu pełnej rewitalizacji - Cena 1350zł

TEOSYAL REDENSITY 2

Zabieg z tym preparatem dedykowany jest osobom pragnącym poprawić kondycję skóry wokół oczu, w szczególności dolnej powieki i najbliższych okolic. Zawarte w nim minerały, antyoksydanty, aminokwasy i nieusieciowany kwas hialuronowy tworzą mieszankę wspomagającą regulację mikrocyrkulacji płynów, a także w znaczącym stopniu ograniczającą liczbę delikatnych zmarszczek. Zabiegi oparte na Teosyal Redensity 2 zapewniają efekty bardzo naturlanego wygładzenia i redukcji cieni wokół oczu. Dzięki zawartości kwasu hilauronowego na długi okres od aplikacji utrzymane zostaje optymalne nawilżenie skóry.

Zawarta w preparacie lidokaina znacząco redukuje ból podczas zabiegu.

Cena 1050zł

TEOSYAL Meso NOWOŚĆ

Najnowsze rozwiązanie w dziedzinie mezoterapii igłowej w zakresie wypełniania. Preparat z czystym kwasem hilauronowym przeznaczony został do zabiegów wypełniania zmarszczek, bruzd i lekkiego liftingu. Formuła na bazie kwasu hialuronowego daje efekty natychmiastowego nawilżenia, odmłodzenia i rewitalizacji skóry w każdym wieku. Preparat wpływa na zmianę napięcia skóry oraz wyraźną poprawę jej elastyczności, dając naturalny efekt  Zawarta w preparacie lidokaina znacząco redukuje ból podczas zabiegu.

Cena 550 zł
 

Princess Rich

Innowacyjny preparat stworzony do iniekcji do naskórka lub głębszych warstw skóry. Stanowi połączenie wysokiej jakości składników i zaawansowanej technologii gwarantujące długotrwałość efektów i bezpieczeństwo. Dzięki zawartości czystego i nieusieciowionego kwasu hialuronowego oraz gliceryny, preparat posiada właściwościu umożliwiające skuteczniejsze zatrzymywanie wody, co intensyfikuje proces optymalnego nawilżenia skóry.

Preparat stosowany jest nie tylko w formie zapewnienia nawilżenia skóry, ale służyć może również do wypełniania drobnych zmarszczek lub bruzd, jak:
zmarszczki na czole, kurze łapki, okolice ust: zmarszczki śmiechu, zmarszczki palacza, cienie pod oczami, linia i kontur brody, szyja, dekolt, dłonie, ramiona, uda, pośladki.

Cena 550zł