Nici liftingujące First Lift PDO

 

Na polskim rynku medycyny estetycznej pojawiła się absolutna nowość – wchłanialne nici First Lift, przynoszące spektakularne efekty.

PDO (polidioksanon), materiał z jakiego wykonane są nici jest silnym syntetycznym włóknem, składającym się z jednego (monofilament) lub dwóch skręconych stałych włókien  (polifilament), które po pewnym czasie rozpuszczają się w tkance, do której zostały aplikowane. Materiał ten spełnia wszystkie wymagania określone przez Farmakopea USA (USP) względem szwów chirurgicznych.

  

Aplikacja nici pod znieczuleniem miejscowym jest małoinwazyjna i bezbolesna, trwa około pół godziny, nie pozostawia blizn ani nacięć, a drobne zaczerwienienia znikają w ciągu kilku dni. Nici można aplikować niemal na całym ciele. Mogą służyć do poprawy struktury skóry twarzy, łokci, kolan, brzucha, pośladów, dekoltu czy piersi.

Zawarty w niciach polidioksanon pobudza w tkankach proces neokolagenezy – czyli stymuluje produkcję nowego kolagenu – białka odpowiedzialnego za napięcie i jędrność skóry. Ponadto stymulacja fibroblastów powoduje pobudzenie syntezy elastyny – białka odpowiedzialnego za sprężystość i elastyczność skóry. W badaniach in vivo stwierdzono również, że działanie polidioksanonu powoduje syntezę naturalnego (endogennego) kwasu hialuronowego.

Po podaniu znieczulenia miejscowego lekarz wprowadza pod skórę nić przy pomocy bardzo cienkiej sterylnej igły. Zwykle wprowadza się 4-6 nici (w zależności od wielkości obszaru, liczba nici może zostać zwiększona). Zabieg jest bezbolesny, bezpieczny, trwa ok 30 min, nie wymaga żadnych nacięć, nie zostawia blizn. Można go przeprowadzić niezależnie od pory roku.

Efekty zabiegu to przede wszystkim:

Odmłodzenie skóry
Wygładzenie zmarszczek
Lifting skóry 

Podniesienie owalu twarzy
Korekta asymetrii

 

Efekty wykonania zabiegu na twarzy:

Spłycenie lub likiwdacja pionowych i poziomychy zmarszczek na czole
Lifting czoła, podniesienie zewnętrznych krawędzi brwi, opadających brwi
Likwidacja "worków"pod oczami
Spłycenie wyraźnego fałdu nosowo-wargowego
Likiwdacja fałdu podbródkowego
Likiwdacja "fałdu marionetkowego"
V-lifting
Podniesienie opadających policzków i obszaru pod dolną szczęką
Lifting fałdu skórnego na policzku
Wyrównanie skóry z wyraźnymi bruzdami na pomarszczonych policzkach

 

Na ciele:

Likwidacja fałdów i zmarszczek skóry na szyi i dekolcie
Ujędrnianie i kształtowanie piersi
Wzmocnienie tkanek
Wzmocnienie skóry po utracie wagi i liposukcji - ramiona, brzuch, żebra

 

Cena pojedynczej nici: 90-100zł


Nici liftingujące First Lift BARB 3D

Są to wchłanialne nici z polidioksanonu (PDO), materiału, z którego wykonane są nici chirurgiczne. W przeciwieństwie do standardowych nici POD, BARB zaopatrzone zostały w mikroskopijne haczyki ułożone dwukierunkowo, zbieżnie. Haczyki powodują wzrost efektów wykonania liftingu i ujędrnienia skóry, względem nici PDO.

 

Po podaniu znieczulenia miejscowego lekarz wprowadza pod skórę nić BARB przy pomocy supercienkiej sterylnej igły. Zwykle wprowadza się 4-6 nici. Zabieg jest całkowicie bezbolesny, bezpieczny, trwa ok 30 min, nie wymaga nacięć, nie zostawia blizn. Można go przeprowadzić niezależnie od pory roku.

 

Nici BARB są całkowicie wchłaniane przez organizm po około 7–9 miesiącach, jak wszystkie rozpuszczalne nici chirurgiczne. Efekt liftingu jest widoczny natychmiast, dodatkowo pojawia się ujędrnienie skóry, będące skutkiem wytworzenia nowego kolagenu wokół nici. Korzystny efekt utrzymuje się do 2 lat, w zależności od indywidualnej reakcji pacjenta.

Zabieg można powtórzyć, w zależności od potrzeby po 1-2 latach w celu podtrzymania efektu liftingu.

 

Cena pojedynczej nici: 490zł

 

Nici liftingujące First Lift BARB 4D

Nici First Lift BARB 4D stanowią osiągniecie poziom wyższe w dziedzini liftingu nićmi wchałnialnymi, względem First Lift BARB 3D.
W odróżnieniu od innych dostępnych na rynku propozycji, nici BARB 4D posiadają liczne haczyki rozłożone dookoła nici w dwóch kierunkach, czyli w czterech wymiarach - stąd nazwa. Charakteryzują się zwiększoną grubością, jak i długością - ta cecha umożliwia zabiegi totalnego liftingu, w tym podniesienia owalu twarzy i modelowania wiotczejącej skóry tak, aby uzyskać efekt idealnego napięcia 
na planowanym obszarze. Spoczywające w tkance podskórnej nici wzbogacone o gęstą sieć haczyków gwarantują efekt jeszcze lepszej implantacji i podtrzymania tkanek, w których zostały zaaplikowane.

 

Nici idealnie sprawdzają się zarówno w zabiegach liftingu twarzy, jak i innych obszarów ciała, dając efekt natychmiastowy. Pacjent po aplikacji BARB 4D (jak i pozostałych nici PDO) nie wymaga okresu rekonwalescencji i może powrócić do codziennej aktywności.

 

Zabieg można powtórzyć, w zależności od potrzeby po 2-3 latach w celu podtrzymania efektu liftingu.


Cena pojedynczej nici: 550zł