Peeling chemiczny to procedura polegająca na nałożeniu na skórę odpowiednio dobranej mieszaniny związków chemicznych w określonym stężeniu co w efekcie powoduje usunięcie defektów kosmetycznych i/lub zmian chorobowych w obrębie naskórka i skóry właściwej.· Najczęściej stosowany jest kwas glikolowy otrzymywany z trzciny cukrowej, a także inne kwasy owocowe (AHA) występujące w naturze. Stosuje się również kwas trójchlorooctowy. Substancje te przenikają w głąb skóry i mają wpływ na przebudowę kolagenu i elastyny, które są czynnikami podporowymi w skórze. Tym samym seria peelingów wpływa na odnowę naskórka oraz skóry, a także działa odmładzająco likwidując oznaki starzenia się skóry: przebarwienia, drobne zmarszczki i inne niedoskonałości.

Substancje stosowane do chemabrazji: kwasy owocowe czyli alfa-hydroksykwasy - AHA, np. kwas glikolowy, beta-hydroksykwasy, np. kwas salicylowy, kwas trójchlorooctowy (TCA), kwas witaminy A (retinol), fenol

Wskazania do peelingów chemicznych:

1. Zmiany barwnikowe: piegi, ostuda, przebarwienia pozapalne, plamy soczewicowate
2. Uszkodzenia słoneczne: rogowacenie słoneczne
3. Uszkodzenia związane z wiekiem: zmarszczki, utrata jędrności skóry
4. Blizny
5. Trądzik zaskórnikowy, grudkowo - krostkowy
6. Rozstępy skórne
7. Zaburzenia rogowacenia: suchość skóry, rogowacenie przymieszkowe

Przeciwwskazania:

ekspozycja skóry na słońce (bardzo słoneczne lato), alergie skórne, aktywna opryszczka, skłonność do powstawania bliznowców, stan po zabiegu chirurgicznym w obrębie twarzy (do 2 miesięcy), ciąża, karmienie piersią, liczne znamiona melanocytowe, liczne teleangiektazje, stan po krioterapii (do 6 miesięcy), choroby autoimmunologiczne (kolagenozy, pęcherzyce), skóra podrażniona, uszkodzona (nadżerki, przeczosy, otarcia), ciężkie postacie trądzika (liczne krosty, torbiele ropne) - wymagają wcześniejszej terapii farmakologicznej, doustna terapia pochodnymi wit. A (Roaccutane)-wymagana co najmniej półroczna przerwa.

 

INNO PEEL Antiaging NOWOŚĆ !

Innowacyjny peeling chemiczny o właściwościach zabiegu przeciwzmarszczkowego. Zawarte wnim kwasy AHA powodują niewidoczne dla oka złuszczanie warstwy rogowej naskórka, co w znaczący sposób podnosi efektywność zabiegu. Podczas stosowania peelingu, za pomocą fibroblastów produkowane są nowe włókna kolagenowe, odpowiadające za prawidłowe napięcie i elastyczność skóry. Peeling wspomaga odnowę komórkową, przez co u pacjentów obserwuje siępoprawę kolorytu, a także faktury skóry. Zmarszczki ulegają spłyceniu lub całkowitej likwidacji, a skóra twarzy w sposób wyraźny podlega rewitalizacji. Peeling przeznaczony jest w szczególności dla osób, które obserwują utratę elastyczności skóry, pojawienie się zmarszczek, lub odczuwają ogólny dyskomfort spowodowany starzeniem się skóry.

Cena 270 zł

 

MD PEELING Azelaic NOWOŚĆ !

MD Peeling Azelainowy dedykowany jest osobom o cerze wrażliwej, z rumieniem lub trądzikiem różowatym. Peeling niweluje przebarwienia
i wyrównuje koloryt skóry. Zawarte w nim składniki hamują aktywność bakterii tlenowych i beztlenowych odpowiedzialnych za powstawanie trądziku oraz wydzielanie sebum. Poprzez regulację produkcji i wydzielania sebum stanowi skuteczną terapię w leczeniu trądziku pospolitego,
a także stanów zapalnych skóry.

Cena 270 zł

 

Cosmelan

Zabieg Cosmelan® to profesjonalna terapia miejscowa przeznaczona dla osób, które chcą pozbyć się hiperpigmentacji na twarzy, szyi, dekolcie, dłoniach czy plecach. Cieszy się dużą popularnością oraz wysokim profilem skuteczności jak i bezpieczeństwa. Usuwa przebarwienia pochodzenia hormonalnego typu Mealsma (rozlane przebarwienia na czole, nad ustami, na skroniach, na policzkach) oraz spektakularnie rozjaśnia piegi, plamy soczewicowate (plamy starcze), przebarwienia pozapalne, a nawet przebarwienia utrzymujące się od wielu lat.
 

Wykorzystane składniki i wysoce zaawansowane technologie pozwalają nadługo utrzymujące się efekty zabiegu.

Cena 1500 zł
Cena z zakupem dwóch kremów na okres kuracji po wykonaniu zabiegu, cosmelan 30ml + hydra vital factor 50ml: 1800zł

 

Retises CT

Intensywna kuracja odmładzająca dla skóry dojrzałej oraz z przedwczesnymi objawiawami starzenia. Peeling Retises CT oparty jest na dużym stężeniu retinolu i witaminy C. Działa depigmentująco, złuszczająco, odświeżająco i pobudzająco na procesy regeneracji w głębokich warstwach skóry. Retises CT przywraca prawidłowe stężenie witaminy A w skórze, obniżone poprzez negatywny wpływ promieniowania UV.
 

Skóra odzyskuje zdrowy, promienny wygląd, jest wyrażnie wygładzona, nawilżona, odżywiona, pozbawiona plam pigmentacyjnych.

Cena 230 zł

 

MANDEL T 

To profesjonalny peeling wykorzystujący nowe synergistyczne połączenie kwasu migdałowego , trójchlorooctowego (TCA) i salicylowego. Charakteryzuje się skutecznością i bezpieczeństwem. Mandel T jest zalecany zwłaszcza w przypadkach , kiedy zachodzi potrzeba energicznego oddziaływania na skórę przy bardziej intensywnym złuszczaniu.Wskazania do zabiegu: starzenie, fotostarzenie, przebarwienia, blizny, keratoza łojotokowa, wspomaganie zabiegów na dyschromie i rozstępy. Zabieg powtarza się co 30-60 dni. Ilość zabiegów uzależniona od stopniowo pojawiających się rezultatów.

Cena 240zł

 

MANDEL S

Formuła profesjonalnego peelingu, przeznaczona szczególnie do leczenia aktywnego trądziku oraz blizn potrądzikowych, skuteczne także we wszystkich wskazaniach gdzie potrzebne jest złuszczanie i silne działanie wygładzające. Połączenie kwasu migdałowego z salicylowym i ich synergiczne działanie, pozwala na zastosowanie tego peelingu również na skórach bardzo wrażliwych.Złuszczanie jest progresywne, a jego intensywność zależy od zastosowanego protokołu zabiegowego. Pacjent nie odczuwa pieczenia, a skóra po peelingu nie jest zaczerwieniona.

Cena 200zł

 

MANDEL 60 PLUS

Profesjonalna formuła peelingu, w stężeniu 60% kwasu migdałowego, połączona z mieszanką substancji rozjaśniających. Dodatkowo wzbogacona w przeciwutleniacze o intensywnym działaniu anti-aging w celu przyśpieszenia procesów regeneracji skóry.

Cena 200zł

 

ENERPEEL JR

ENERPEEL JR jest częściowo zmodyfikowanym roztworem Jessnera  i jest połączeniem beta-hydroksykwasu i alfa-hydroksykwasu
z rezorcynolem, pochodną fenolu: mieszanina jest oparta na ENERPEEL Technology. Enerpeel JR może być stosowany na różne obszary skóry, w zależności od problemu.

Wskazania do zabiegu: powierzchowna i mieszana ostuda, łagodne i nasilone plamy soczewicowate, rogowacenie słoneczne o łagodnym
i umiarkowanym nasileniu, fotostarzenie w stopniu umiarkowanym oraz zaawansowanym.

Efekt zabiegu: wygładzenie naskórka, zniwelowane drobe zmarszczki i bruzdy.

Cena 190 zł

 

ENERPEEL PA

Peeling chemiczny z 50% kwasem pirogronowym w specjalnej formule jest produktem o właściwościach złuszczających, zdolnym do odwarstwiania i usuwania martwego naskórka oraz powodującym odnawianie zewnętrznych warstw skóry. Dzięki swojej formule, kwas pirogronowy stanowi roztwór złuszczający, który przynosi efekt na każdym rodzaju skóry, od tłustej, do suchej czy mieszanej. Peeling ENERPEEL PA z kwasem pirogronowym może być używany w walce z samym trądzikiem, tłustą skórą, powierzchniowymi zaburzeniami pigmentacji skóry, zmarszczkami.

Wskazania: fotostarzenie, rogowacenie i piegowatość słoneczna, elastoza słoneczna,  owrzodzenie skóry, zmiany w pigmentacji, zmarszczki spowodowane rozpadem tkanki sprężystej, zaburzenia pigmentacji: ostuda skóry, pozapalna hiperpigmentacja, zmarszczki, blizny powierzchowne, trądzik pospolity,  trądzik bliznowaty, płaskie brodawki,  przerost gruczołów łojowych

Cena 190 zł

 

INNO-PEEL Whitening

Unikalny skład peelingu tworzą pochodna witaminy A - kwas retinowy oraz aktywne składniki depigmentacyjne, antyoksydacyjne
i przeciwstarzeniowe.

Zabieg INNO-PEEL Whitening jest skuteczną terapią rozjaśniającą, jednocześnie powoduje przywrócenie równowagi skórze mieszanej i tłustej. Skóra po zabiegu jest gładka, elastyczna i odzyskuje swój naturalny blask. Zabieg może być stosowany również w okresie letnim.

Wskazania: melasma, przebarwienia posłoneczne, starcze, pozapalne, piegi.

Efekty kuracji:

- rozjaśnienie przebarwień na różnej głębokości.

- silne działanie przeciwzmarszczkowe.

- poprawa stanu skóry tłustej i łojotokowej, zwężenie porów skóry.

Cena 300 zł