Powiększanie ust i usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy

To polisacharydem, który naturalnie występuje w ciele człowieka, w szczególności w skórze, w różnych stężeniach. Jego zadaniem jest wiązania wody i utrzymanie prawidłowego nawodnienia tkanek. Ze względu na swoje unikatowe właściwości jest popularnym składnikiem w produkcji preparatów farmaceutycznych takich jak oztwory o właściwościach elastycznych stosowane w chirurgii oczu i elastyczne uzupełnienia użyteczne w leczeniu schorzeń ortopedycznych. W miarę upływu lat cząsteczki zanikają. Cząsteczki kwasu zanikają w miarę upływu lat.

 

W klinice kosmetologii Mariposa Med-Spa kwas hialuronowy wykorzystywany jest do powiększania objętości i poprawy kolorytu ust. Zabieg wykonywany jest pacjentów w różnym wieku. U osób starszych ma na celu korektę zmian wynikających z procesu starzenia się na skutek odwodnienia czerwieni wargowej. U osób młodych wykorzystuje się go do korygowania wrodzonych bądź powypadkowych zniekształceń. Po zabiegu usta są nawilżone i odzyskują koloryt. Dodatkowo znikają zmarszczki dookoła ust. Marzysz o pięknych, ponętnych i nawilżonych ustach, zapraszamy do naszej kliniki kosmetologii w Nowym Sączu na powiększanie ust i korygowanie ich konturu.

Zabieg wypełnienia zmarszczek polega na uzupełnieniu niedoboru kwasu hialuronowego, w celu przywrócenia odpowiedniego nawilżenia tkanek skóry. Kwas jest preparatem syntetycznym, co wpływa na zmniejszenie ryzyka powstania alergii i nie wymaga wcześniejszej próby uczuleniowej.

Przebieg zabiegu:
Godzinę przed zabiegiem miejsca, w które chcemy podać preparat smarujemy kremem (EMLA), który w swoim składzie zawiera środek znieczulający. Preparaty do wypełniania zmarszczek z kwasem hialuronowym mają postać krystalicznego, bardzo plastycznego i elastycznego żelu, który po wprowadzeniu do skóry wypełnia zmarszczkę, dając bardzo naturalne efekty. Podawane są bardzo cienkimi igłami co zmniejsza doznania bólowe. Po wstrzyknięciu żelu w linię zmarszczki lub w usta preparat wiąże wodę i powiększa objętość danej okolicy wygładzając zmarszczki lub modelując kontur ust. Zabieg w Mariposa Med-Spa w Nowym Sączu trwa zazwyczaj do 30 minut. Rezultat można obejrzeć natychmiast w lusterku.
Zabiegi nie powodują wyłączenia pacjenta z codziennego życia. ·


Dzięki podaniu kwasu hialuronowego możemy:

  • powiekszać usta i modelować ich kształt
  • wypełnić bruzdę nosowo - wargową
  • wypełnić pionowe zmarszczki ·nad górną wargą „zmarszczki palacza”, zmarszczki międzybrwiowe
  • pozbyć się zmarszczek w okolicy kącików ust „linii marionetki”
  • wymodelować owal twarzy

Czas utrzymywania się efektu jest różny, w dużej mierze zależy od wieku, rodzaju skóry, stylu życia, rodzaju użytego preparatu. Większość pacjentów decyduje się na ten zabieg po upływie 6-12 miesięcy od pierwszego zabiegu.

 

Przeciwwskazania: ciąża, karmienie piersią, choroby o podłożu autoimmunologicznym, skłonność do powstawania blizn przerostowych, stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik), nadwrażliwość na składniki preparatu, opryszczka nawracająca( w takim wypadku przed zabiegiem podaje się lek przeciwwirusowy).

Odstęp czasowy między zabiegiem wypełniania zmarszczek, a innymi metodami odmładzania skóry (w tym samym obszarze) botox, laseroterapia, peelingi czy mikrodermabrazja powinien wynosić min. 3 tygodnie.
Objawy niepożądane:

  • zaczerwienienie,
  • obrzęk
  • dyskomfort lub delikatny ból w miejscu wkłucia
  • świąd w przypadku skóry wrażliwej,
  • nadwrażliwość w miejscu korekcji,

Objawy te zazwyczaj ustępują po 72 godzinach, choć u niektórych osób mogą się utrzymywać do 7 dni. 

 

Kwas hialuronowy to naturalnie występująca w skórze substancja, która utrzymuje jej właściwy poziom nawilżenia i jędrności. Wraz z wiekiem jego ilość stopniowo się zmniejsza, wskutek czego skóra wysusza się, wiotczeje, pojawiają się zmarszczki, a policzki i usta tracą swoją objętość. Preparaty zawierające kwas hialuronowy wstrzykuje się do skóry skutecznie uzupełniając jego niedobór - nawilżają skórę, wypełniają zmarszczki, nadają objętość, modelują i powiększają usta, poprawiają kontur twarzy.


Cena powiększania ust i usuwania zmarszczek ustalana jest na konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej i zależy od ilości i rodzaju zużytego preparatu.

Serdecznie zapraszamy ul. Żywiecka 44, Nowy Sącz.

 

Preparat Cena

Stylage Special Lips

1000 zł

Stylage S

850 zł

 Stylage M

1200 zł

Stylage L

1300 zł

Stylage XL

1500zł

Juvederm Ultra 2

750 zł

Juvederm Ultra 3 (1ml)

1200 zł

Juvederm Ultra 4 (1ml)

1300 zł

Juvederm Voluma

1500 zł

Juvederm Volbella

1500 zł

Juvederm Volift

2000zł

Juvederm Ultra Smile

850 zł

Juvederm Hydrate

600 zł