Rozstępy to wrzecionowate pasma, powstające w wyniku nadmiernego rozciągania się skóry i zerwania sieci włókien kolagenowych tworzących skórną strukturę. Rozstępy tworzą się na poziomie skóry właściwej, a ich powstawanie wiąże się z upośledzeniem fibroblastów czyli komórek odpowiedzialnych za produkcję 2 rodzajów białek: kolagenu i elastyny. Białka te mają postać włókienkowatą, tworząc uporządkowaną sieć i nadając skórze elastyczność, jędrność, sprężystość oraz odpowiednie napięcie.

Występujące najczęściej na skórze ud, brzucha, pośladków i piersi. W przypadku osób uprawiających kulturystykę lub sporty siłowe rozstępy najczęściej pojawiają się od wewnętrznej strony ramion, pod ramionami, na klatce piersiowej, barkach, wewnętrznej stronie ud.

Przyczyny pwstawania rozstępów:

czynniki hormonalne

znaczny wzrost masy ciała w krótkim czasie

czynniki genetyczne-istnieje prawdopodobieństwo, iż jeśli u matki obecne są rozstępy, to mogą pojawić się one również u jej córki

zaburzenie funkcjonowania tkanki

niewłaściwa, uboga w składniki odżywcze (witaminy, mikro- i makroelementy) dieta

ciąża

 

Fazy ewolucyjne rozstępów :

W fazie I - zapalnej przeważa komponenta zapalna, pseudohipertroficzna, rozstępy mają kolor czerwony, czerwono-winny lub czerwono-niebieski, są równolegle ułożone. Na tym etapie mamy jeszcze największe szanse by się ich pozbyć.

W fazie II - zanikowej, następuje pozorna regeneracja rozstępów. Czerwone pasma ulegają rozjaśnieniu i zmniejszeniu. Wynika to z prób regeneracji zerwanej sieci włókien kolagenu oraz cieniutkich włókien elastyny. Ponieważ nie ma już możliwości przywrócenia stanu skóry właściwej sprzed nastąpienia ubytku, w rezultacie na skórze pozostają widoczne białe prążki wyczuwalne przy dotyku. Przystąpienie do leczenia rozstępów na tym etapie może stan skóry, ale nie zlikwiduje się ich w 100%.

Najskuteczniejszą metodą walki z rozstępami jest zabieg przy użyciu lasera frakcjonującego ErYAG Spectro SP. :

Laser likwiduje rozstępy przy zastosowaniu wiązki świetlnej o różnej sile i różnym czasie. Zazwyczaj wystarczy jeden zabieg, by w wysokim stopniu poprawić wygląd naszej skóry. W pozostałych, nielicznych przypadkach, gdy rozstępów jest wyjątkowo dużo, konieczne jest przeprowadzenie kolejnych zabiegów. Ostateczna ich liczba zamyka się jednak zazwyczaj w trzech. Między zabiegami laserowej likwidacji rozstępów musi być zachowany okres regeneracji naskórka , który trwa od 3 do 4 tygodni.

Efekt zabiegów nie jest jednakowy dla każdej osoby. Uzależniony jest on od czynników genetycznych, od stopnia jędrności, elastyczności skóry. Mają na niego wpływ również takie aspekty, jak nasz sposób odżywiania czy styl życia. Efekt zabiegu będzie zauważalny od razu po tym, jak z miejsc, gdzie był on przeprowadzany zniknie zaczerwienienie skóry.

 

 

 

Obszar zabiegowy Cena
 Ramiona 550-900 zł
 Piersi 400-700 zł
 Brzuch 700-1200 zł
 Biodra 650-1000 zł
 Pośladki 700-1100 zł
 Uda 700-1000 zł
 Łydki 400-700 zł

Każdy kolejny zabieg -20%

Każdy dodatkowy obszar zabiegowy -20%
 

Specjalnie na potrzeby naszych klientów stworzyliśmy pakiety zabiegów mezoterapii igłowej STRETCH CARE i lasera medycznego FOTONA, co w formie terapii w znaczący sposób pozwala na uzyskanie najlepszych efektów w walce z niechcianymi rozstępami.


W PAKIETACH TANIEJ!

Obszar zabiegowy
(2 zabiegi laserowe
+ 2 zabiegi mezoterapii igłowej)

Cena 
 Ramiona  1680zł
 Piersi  1680zł
 Brzuch  2000zł
 Biodra  1840zł
 Pośladki  1920zł
 Uda  1840zł
 Łydki  1680zł


W celu zapewnienia maksymalnego komfortu pacjentowi oraz aby zminimalizować odczucia podczas zabiegu stosujemy dodatkowo najskuteczniejszy na rynku system chłodzący Cryo 6 Derma Cooler - Zimmer MedizineSysteme.