CENTRUM MEDYCZNE ŻYWIECKA 44

Coś dla ciała

 In Blog

Jak żyć w zgodzie z własną naturą, gdy świat wokół pędzi, a my razem z nim? Ciągły pośpiech, stres i codzienne wyzwania sprawiają, że odczuwamy silną potrzebę odnalezienia równowagi. Jesienna pora sprzyja wsłuchiwaniu się we własne ciało, duszę i umysł, jest czasem na wyciszenie emocji, relaks i dbanie o siebie.

Człowiek, aby funkcjonować sprawnie, potrzebuje zbalansowanego i spójnego działania umysłu, ciała i ducha. Wypoczywamy efektywniej wiedząc, że nie jest to sam relaks dla relaksu, a służy jeszcze innym celom.

Dlatego ogromnym powodzeniem cieszą się zabiegi, które działają nawet nie tyle odprężająco, co dobroczynnie na wszelkie ewentualne niedoskonałości ciała. Kosmetologia i kosmetologia estetyczna oferuje kuracje antycellulitowe, które przyspieszają  procesy spalania i zapobiegają ponownemu gromadzeniu się komórek tłuszczowych. Do takich zabiegów możemy zaliczyć wszelkiego rodzaju zabiegi z użyciem aromatycznych peelingów i masek połączonych ze specjalistycznymi masażami ciała.

Na problemy z cellulitem i tzw. skórką pomarańczową świetnie sprawdzają się zabiegi kawowe.  Rytuał na ciało Warming-Up Coffee marki Organique, czyli kofeinowa terapia rozgrzewająca to wyjątkowy zabieg, który od początku do końca przepełnia zmysły aromatycznym zapachem świeżo palonych ziaren kawy. Kofeina ma właściwości antycellulitowe i wyszczuplające na ciało, wspomaga usuwanie toksyn oraz neutralizuje wolne rodniki.

Kolejną propozycją jest rytuał Happy Skin, czyli terapia czekoladowa, nazywana również endorfinową terapią poprawiającą koloryt skóry. Słodycz czekolady wprawia w dobry nastrój wyzwalając produkcję endorfin. Masło kakaowe bogate jest w cynk, magnez, wapń oraz polifenole, które działają przeciwstarzeniowo na skórę. Czekolada ma także działanie antycellulitowe dzięki zawartości kofeiny i teobrominy.  Zabieg ten poprawia koloryt, subtelnie brązuje i rozświetla skórę. Rytuał czekoladowy dla pobudzenia zmysłów wzbogacić można o dobroczynne działanie ekstraktów z pomarańczy i mięty, które dodatkowo wzmocnią działanie antycellulitowe i wyszczuplające.

Proponowane zabiegi rozpoczynają się subtelnym oczyszczeniem ciała przy użyciu czarnego mydła oliwnego Savon Noir oraz zastosowania aromatycznego peelingu cukrowego. Kakaowe lub kofeinowe serum oraz maska dostarczają skórze energii oraz intensywnie detoksykują. Każdy zabieg wzbogacony jest o terapeutyczne działanie folii lub masaży próżniowych, które oprócz intensywnego relaksu uskuteczniają działanie terapii. Na zakończenie ciało otulane jest odżywczymi masłami na bazie masła shea, które rozpieszcza i pielęgnuje skórę…

 

Autor: lic. Samanta Dobosz, kosmetolog, fizjoterapeuta